رد کردن لینک ها

اشتراک در :

کارگاه مشترک لیلی رشیدی و حمید پورآذری آغاز می‌شود

کارگاه مشترک لیلی رشیدی و حمید پورآذری از روز جمعه 6 اردیبشهت ماه آغاز می‌شود.

جلسه معارفه این کارگاه روز جمعه 24 فروردین ماه برگزار شد که طی آن مدرسان این دوره آموزشی، توضیحاتی را درباره روند برگزاری آن ارایه کردند و متقاضیان شرکت در این کارگاه نیز به معرفی خود پرداختند و درباره مهارت‌های گوناگون خود سخن گفتند.

فاز اول این کارگاه شامل دوازده جلسه سه ساعته است که روزهای جمعه از ساعت 12 تا 15 برگزار می‌شود و ماحاصل این دوره در قالب نمایشی کوتاه اجرا خواهد داشت.

لیلی رشیدی هرچند بیشتر به عنوان بازیگر شناخته شده است، در کارنامه هنری خود سابقه اجرای دو نمایش «عاشقیت در پاورقی» و «اسم» را دارد که هر دو تجربه‌های موفقیت‌آمیزی بوده‌اند و با استقبال تماشاگران رو به رو شده‌اند.

او سالهاست در کنار فعالیت‌های هنری به امر آموزش نیز توجه دارد و دوره‌های آموزشی گوناگونی را برای کودکان و نوجوانان برگزار کرده است.

حمید پور آذری دیگر هنرمند و مدرس تئاتر است که علاوه بر اجرای نمایش‌های مختلف در حوزه آموزش نیز فعالیت‌های بسیاری داشته است.

او سالهاست که دوره‌های آموزشی تئاتر را با گروه‌های سنی متفاوت و بویژه نوجوانان برگزار کرده است. پورآذری تاکنون تجربیات متفاوتی در برگزاری کارگاه‌های آموزشی داشته است. او در ایران دوره‌هایی را برای کودکان کار افغانستانی خانه کودک شوش و ناصرخسرو برگزار کرد که نتیجه آن اجرای نمایش «حسینقلی مردی که لب نداشت» در تالار مولوی بود. همچنانکه در لندن دوره‌های آموزشی دیگری را برای مهاجرانی از کشورهای مختلف با 25 ملیت گوناگون برگزار کرد که نتیجه آن اجرای نمایش «رویای ناتمام»بود؛ نمایشی که بازیگرانش از 4 تا 82 ساله بودند و همین نمایش در جشنواره معتبر «لیفت» لندن به صحنه رفت.   

برپایی کارگاه‌های آموزشی در فرهنگسراها و آموزشگاه‌های هنری از جمله فعالیت‌های آموزشی او در کنار تدریس در دانشگاه‌های مختلف بوده است. حاصل این کارگاه‌های آموزشی به صورت نمایش‌های محیطی در فضاهای مختلفی مانند سوله پرورش قارچ در فرهنگسرای بهمن، پارکینگ طبقاتی دانشگاه امیرکبیر، پشت بام و راهروهای فرهنگسرای اندیشه، گالری محسن و … اجرا شده است.

پورآذری که تخصص ویژه‌ای در برگزاری دوره‌های آموزشی برای گروه‌های پر تعداد دارد، برخی از نمایش‌های خود را با حضور هشتاد و نود هنرجو اجرا کرده است. او برای اجرای نمایش هرگز به سالن اجرا اکتفا نمی‌کند و از تمام فضاها برای اجرای آثار خود بهره می‌برد.

با توجه به برگزاری جلسه معارفه، علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر با مدرسه سینما تئاتر هنر هفتم تماس بگیرند. شماره‌های 88565913 و 88565924 آماده پاسخگویی به پرسش‌های احتمالی است.

به گفتگو بپیوندید