رد کردن لینک ها

اشتراک در :

نمایش “بیوه‌های غمگین سالار جنگ”

حسن فتحی و صدیق تعریف به دیدن «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» رفتند

نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» نوشته محمد امیریاراحمدی با بازی گروهی از هنرجویان نوجوان مدرسه سینما تئاتر هنرهفتم، با استقبال تماشاگران در تالار مولوی رو به رو شد.

این نمایش روز شنبه 17 شهریور ماه در دو نوبت اجرای خود در تالار مولوی، میزبان هنرمندانی مانند حسن فتحی، صدیق تعریف، محمد امیر یاراحمدی، شیرین یزدان بخش، علی صلاحی، علی اصغر دشتی، علی شمس، مرضیه محبوب، جناب صدرالدینی مدیر کل دفتر توسعه و دانش فعالیتهای سینمایی، جناب شریفی قادری مدیر کل سابق دفتر آموزش و فعالیتهای فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مربیان مدرسه سینما تئاتر هنر هفتم و جمعی از قضات دادگستری بود. 
بعد از اولین اجرای این نمایش، شهاب‌الدین حسین پور سرپرست کارگاه آموزشی و مربی هنرجوان نوجوان مدرسه سینما تئاتر هنرهفتم، توضیحاتی درباره روند شکل‌گیری این نمایش ارایه کرد و افزود: این نمایش محصول تلاش یک ساله این هنرجویان است که اولین اجرای عمومی خود را انجام می‌دهد.

او ادامه داد: در این یک سال بیش از هر چیز تلاش کردیم رفتار و منش حرفه‌ای را با یکدیگر مرور کنیم.

حسین‌پور خطاب به خانواده هنرجویان ادامه داد: اگر صلاح می‌دانید اجازه بدهید فرزندان شما که با استعداد هستند، این راه را ادامه بدهند و کار هنری انجام بدهند.

همچنین طاهره صرفی مدیر مدرسه سینما تئاتر هنرهفتم که تهیه‌کنندگی این نمایش را بر عهده داشته است، با قدردانی از تلاش‌های شهاب حسین‌پور و هنرجویان نوجوان برای شکل‌گیری این نمایش، از همراهی خانواده هنرجویان تشکر کرد که باعث شدند این نمایش به مرحله اجرا برسد.

او گفت: هنرجویان مدرسه سینما تئاتر هنرهفتم مانند فرزندان خود ما هستند و درخشش امروز آنها بر صحنه تئاتر برایم بسیار هیجان انگیز و دوست داشتنی است.

متن این نمایش نوشته محمدامیر یاراحمدی است که با کارگردانی فاطمه شاه‌پسند و غزاله صرفی روز شنبه ۱۷ شهریورماه ساعت ۱۸ و ۲۰:۳۰ در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی روی صحنه رفت.

این نمایش توسط دو گروه از هنرجویان نوجوان مدرسه سینما تئاتر هنرهفتم، آماده اجرا شد که بازیگران گروه اول (به ترتیب ورود به صحنه)، شایلین صمدی، زهرا سپندار، مهرانا فیروزی، سودا بیغال، محمدرضا صادقی و محمدرضا شهبازی و بازیگران گروه دوم (به ترتیب ورود به صحنه)، آنوشا مصباحی، دیبا احتشامی، آوین بندی، پری‌ماه رضایی، امیرعباس هژبرالساداتی، آرتین کفائی بودن